logo-mini

پارتیشن های مات یا شفاف؟ مساله این است

پارتیشن های مات یا شفاف؟ مساله این است

امروزه بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند تا به جایی تیغه های گچی از پارتیشن شیشه ای استفاده کنند. دلیل این افزایش علاقه به استفاده از پارتیشن های شیشه ای، این است که شیشه ها اجازه ی عبور نور بیشتری را به فضاهای داخلی فراهم می کنند . این باعث ایجاد فضای دلچسب تری برای کارکنانی است که ۸-۹ ساعت را در این محیط می گذرانند. در صورتیکه در موضع تصمیم گیری برای تغییر دیوارهای گچی به پارتیشن های شیشه ای هستید و یا میخواهید دفتر جدیدی را راه اندازی کنید. اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید انخاب بین شیشه های شفاف و  یا مات خواهد بود. در زیر برخی از عوامل موثر بر این انتخاب را برای شما بازگو می کنیم.

 

شما می بایست کدامیک را انتخاب کنید؟ شیشه های شفاف یا مات.

 

زمانی که در حال سنجه زدن گزینه های خود هستید، تمامی عوامل زیر را به دقت در نظر بگیرید و نظر کارکنان خود را هم جویا شوید.

 

  • نیاز به حریم خصوصی – اگر کارکنان رده بالای شما اغلب  نیازمند فضاهای ملاقات خصوصی با مشتریان هستند ، شیشه های مات قطعا بهترین گزینه خواهد بود. تلاش  برای برپایی یک ملاقات سری در دیوارهای شیشه ای شفاف  حسی شبیه حیوانات در قفس باغ وحش  را برای افراد درون جلسه ایجاد خواهد کرد.اگر حریم خصوصی دغدغه شماست حداقل سه وجه فضا را با پارتیشن های مات پوشش دهید.

frosted glass partition

 

  • ارتباطات– اگر قرار است کارکنان  واحدهای مختلف کارمندان واحد دیگری را ببینند و یا با آنها ارتباط  برقرار کنند ، انتخاب پارتیشن های مات کار نادرستی خواهد بود. در حالیکه پارتیشن های شفاف حریم خصوصی کمتری  را در اختیار می گذارند برای شرکت هایی که ارتباطات بین واحدی جزء اولویت هاست قطعا بهترین گزینه خواهد بود. هر چند که ممکن است صدا از پارتیشن مات هم عبور کند اما تصور برقراری ارتباط با کسی که دیده نمیشود کمی سخت به نظر می رسد.

 

  • تشریک مساعی- درست شابه روابط درون واحدی بهترین راه برای افزایش میزان همکاری بین واحدهای مختلف میتواند استفاده از پارتیشن های شفاف باشد. شما همچنین ممکن است به درستی استدلال کنید که شیشه های شفاف در تمام فضاها به واقع مخرب همکاری در برخی حوزه ها خواهد شد زیرا برخی از کارکنان احساس می کنند هیچ فضایی  برای مطرح کردن خصوصی  ایده های نو وجود ندارد. در این حالت بهترین گزینه استفاده ی ترکیبی از پارتیشن های مات و شفاف است تا مطمئن شویم که برخی ملاقات های خصوصی تر امکان وقوع در برخی از نواحی فضای کار را دارند و در  عین حال حس محیط باز نیز در دفتر کاری وجود دارد.

شیشه شفاف

 

  • زیبایی شناسی- یکی از مواردی که اغلب شرکت ها در انتخاب میان  پارتیشن های مات و شفاف در مورد آن سوال می کنند اینست که نمای نهایی هر کدام از انتخاب ها چگونه خواهد بود. حتی اگر تیم خدماتی سخت کوشی در اختیار دارید بازهم این امکان وجود دارد که پارتیشن های شیشه ای شفاف لک دار به نظر برسند . در صورتیکه در انتخاب شیشه های شفاف مطمئن هستید حتما باید تیم خدماتی را از اهمیت بدون لک نگه داشتن آن ها آگاه کنید تا دفتر کارتان آشفته به نظر نرسد. اما اگر نیاز به پارتیشنی دارید که  با گذشت چند روز هم لک دار به نظر نرسند بهتر است از شیشه ای مات استفاده کنید.

پارتیشن شفاف

 

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب شما مساله هزینه خواهد بود.در صورتیکه می خواهید بدانید هر کدام از این راه حل ها برای شما چقدر هزینه بر میدارد کافیست تا با دپارتمان فروش واریا تماس برقرار کنید.

 


نظر بدهید